Fixtures & Results

Date
KO
Team
Opposition
Competition
Score
Scorers

Sat 9th Dec 2017

00:00 KO
Mens 1st Team
Toby (League)
At

Sat 2nd Dec 2017

14:00 KO
Mens 1st Team
Ramsden Scotia (League)
2-6
Jaden Sillcott-Brown, Aaron Ige

Sat 25th Nov 2017

14:00 KO
Mens 1st Team
Upminster (League)
1-6
Krzysztof Golebiowski

Sat 18th Nov 2017

14:00 KO
Mens 1st Team
May & Baker Reserves (League)
0-7

Sat 11th Nov 2017

14:00 KO
Mens 1st Team
Rayleigh Town (League)
0-10

Sat 4th Nov 2017

14:00 KO
Mens 1st Team
Rochford Town (League)
2-5
Kalum Bama, Jelka Tabukanga

Sat 28th Oct 2017

14:00 KO
Mens 1st Team
Kelvedon Social (County Cup)
0-5

Sat 21st Oct 2017

14:30 KO
Mens 1st Team
A1 Sports (League)
0-5

Sat 14th Oct 2017

00:00 KO
Mens 1st Team
Herongate Ath (League)
1-3
Gionit Zejnulldhu

Sat 7th Oct 2017

10:00 KO
Mens 1st Team
Ongar (League)
5-2
Krzsztof Golebiowski 4, Umut Onay

Sat 30th Sep 2017

00:00 KO
Mens 1st Team
Ongar Town (League)
1-6
Aaron Ige

Sat 23rd Sep 2017

00:00 KO
Mens 1st Team
Ramsden Scotia (League)
2-14
Krys Goiebioski x2

Sat 16th Sep 2017

14:00 KO
Mens 1st Team
Newham Utd (League)
0-2

Sat 9th Sep 2017

14:30 KO
Mens 1st Team
Dagenham United (League Cup)
2-3
Brandon Lee Brown, Moise Bakombo

Sat 26th Aug 2017

14:30 KO
Mens 1st Team
Benfleet (League)
2-10
Carlos Sancho, Brandon Lee Brown

Sun 2nd Jul 2017

10:30 KO
Mens 1st Team
Test Opposition (Friendly)
At Ground name

Sat 1st Apr 2017

14:30 KO
Mens 1st Team
FC Hamlets (League)
1-7
Daniel Alleywe

Sat 25th Mar 2017

14:00 KO
Mens 1st Team
Benfleet (League)
3-4
Jamie Hurst 2, Zane Sobers

Sat 18th Mar 2017

14:30 KO
Mens 1st Team
Old Barks (League)
2-1
Marvin Samuel 2

Sat 4th Mar 2017

14:30 KO
Mens 1st Team
Ongar (League)
0-1

Sat 25th Feb 2017

14:00 KO
Mens 1st Team
Toby (League)
0-6

Sat 18th Feb 2017

14:00 KO
Mens 1st Team
Herongate (League)
0-5

Sat 4th Feb 2017

14:00 KO
Mens 1st Team
Toby (League)
1-3
Zane Sobers

Sat 28th Jan 2017

14:00 KO
Mens 1st Team
Sungate (League)
1-1
Bradley Harris

Sat 7th Jan 2017

14:00 KO
Mens 1st Team
Sungate (League)
2-2
Clifford Newby-Harris, Jerry Puemo

Sat 17th Dec 2016

00:00 KO
Mens 1st Team
Upminster (League)
2-2
Max Marshall, Reece Mosanya

Sat 10th Dec 2016

14:00 KO
Mens 1st Team
Rochford (League)
6-1
Eren Mehmet, Malik Donaldson 2, Clifford Newby-Harris, Reece Monisaya

Sat 3rd Dec 2016

14:00 KO
Mens 1st Team
Herrongate (League)
3-3
Malik Donaldson, Ola Sossanya, Ben Smith

Sat 26th Nov 2016

14:00 KO
Mens 1st Team
Benfleet (League)
4-2
Eren Mehmet, Matt Waldron, Clifford Newby-Harris, Reece Monanya

Sat 19th Nov 2016

13:30 KO
Mens 1st Team
May and Baker (County Cup)
1-3
Clifford Newby-Harris

Sat 12th Nov 2016

13:30 KO
Mens 1st Team
Catholic Utd (League Cup)
0-3

Sat 5th Nov 2016

00:00 KO
Mens 1st Team
Rochford Town (League)
3-4
Clifford Newby-Harris 2, Adam Tebbani

Sat 22nd Oct 2016

14:30 KO
Mens 1st Team
Old Barks (League)
3-1
Reece Mansaya, Clifford Newby-Harris, Adam Tebbani

Sat 15th Oct 2016

14:30 KO
Mens 1st Team
Lakeside (League)
4-2
Aaron Ryan, Matt Waldron, Clifford Newby-Harris 2

Sat 8th Oct 2016

00:00 KO
Mens 1st Team
Ramsden Scotia (League)
5-0
Clifford Newby-Harris 4, Malik Donaldson

Sat 1st Oct 2016

14:15 KO
Mens 1st Team
Lakeside (League Cup)
5-1
Asley Brown 1, Olakunmi Sosanya 2, Clifford Newby-Harris, Malik Donaldson

Sat 24th Sep 2016

14:30 KO
Mens 1st Team
Lakeside (League)
2-5
Aaron Ryan, Ashley Brown

Sat 17th Sep 2016

14:30 KO
Mens 1st Team
Ramsden Scotia (League)
4-0
Ashley Brown 2, Clifford Newbury-Harris 2

Sat 10th Sep 2016

00:00 KO
Mens 1st Team
Ongar Town (League)
1-1
Antonio Mark-Tucker

Sat 3rd Sep 2016

14:15 KO
Mens 1st Team
Newham Utd (League Cup)
5-0
Ashley Brown 3, Claudio Jose, Robert Mensah

Sat 27th Aug 2016

14:30 KO
Mens 1st Team
Upminster (League)
4-1
Robert Mensah, Clifford Newby-Harris, Olakunmi Sosanya, Joel Young